Zielona szkoła w Bieszczadach

Ośrodek Zatwarnica usytuowany jest w miejscowości o tej samej nazwie - Zatwarnica. Położenie w malowniczej dolinie Sanu u podnóża Połoniny Wetlińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Bieszczadzkiego Parku Narodowego świadczy o wysokich walorach turystycznych tego miejsca. Przepiękne krajobrazy, bujna przyroda, niezwykłe bieszczadzkie połoniny, rzadkie okazy flory i fauny, sąsiedztwo Jeziora Solińskiego a także możliwość interesujących spotkań z zabytkami dawnej kultury to niepowtarzalne walory naszego obiektu.

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce na zorganizowane wyjazdy dla grup dzieci i młodzieży, białe oraz zielone szkoły. Ponad 120 miejsc noclegowych, dogodne położenia i różnorodność atrakcji stwarzają duże możliwości dostosowania programu pobytu do potrzeb każdej grupy.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy:

  • 4 apartamenty 2-os. – składają się z części dziennej i sypialnej;
  • 5 pokoi 2 -os.  z własną łazienką;
  • 22 pokoje 2-os. z możliwością połączenia w pokoje typu studio. Wówczas na 2 pokoje przypada jedna łazienka znajdująca się we wspólnym przedpokoju.
  • 5 pokoi wieloosobowych z własną łazienką (6-, 7-, 10- os. z łóżkami pojedynczymi oraz piętrowymi);

Ponadto na terenie obiektu znajduje się: jadalnia, bar, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i grill, boisko sportowe, sala konferencyjna, pole namiotowe, parking.

 

PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY „BIESZCZADY W 3 DNI” (3 dni, 2 noclegi)

Podczas tego pobytu uczestnicy zwiedzą i zobaczą najważniejsze miejsca w Bieszczadach.

DZIEŃ 1

Pobyt zaczniemy od objazdu wokół bieszczadzkich jezior. Najpierw przejdziemy piechotą do cudownego źródełka w Zwierzyniu a potem przez wzgórze Grodzisko zejdziemy na zaporę na Jeziorze Myczkowieckim. W dalszej części przejedziemy wzdłuż tego jeziora do Soliny, w której znajduje się największa zapora w Polsce licząca sobie 664 m długości i 82 m wysokości i zarazem największe sztuczne jezioro. Przejście po zaporze połączone z opowieściami przewodnika odnośnie historii tego miejsca. Możliwość zamówienia zwiedzania zapory od środka (dopłata 13 zł/os.) lub też rejsu statkiem  (18 zł/os.). Następnie przyjazd do OW Zatwarnica, zakwaterowanie, obiad. Po chwilowym odpoczynku wspólna kolacja w formie ogniska, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Piesza wycieczka na bieszczadzkie połoniny. Wyjście rozpoczniemy z Przełęczy Wyżnej, wyjdziemy żółtym szlakiem do Chatki Puchatka – najwyżej położonego schroniska w Bieszczadach, następnie przejdziemy całą Połoninę Wetlińską do Przełęczy Orłowicza i zejdziemy do Zatwarnicy do ośrodka. Dzieci na drogę dostaną suchy prowiant.  Wieczorem kolacja i dyskoteka. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. W drodze powrotnej odwiedzimy pokazową zagrodę żubra oraz ekspozycję poświęconą wypałowi drewna w Bieszczadach. Następnie przejedziemy w okolice Sanoka skąd rozpoczniemy spływ pontonami a na zakończenie wycieczki ognisko z pieczeniem kiełbasek. 

 

Cena: 250 zł/os. (w cenę wliczony pobyt 2 opiekunów oraz kierowcy)

 

Zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych z łazienkami;

 

Terminy: pakiety możliwe do zrealizowania w układzie od poniedziałku do piątku.

 

Świadczenia:                                                                                            

2 noclegi; wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje, ognisko; wycieczka na Bieszczadzkie Morze (w cenie przewodnik); wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską (w cenie przewodnik, bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego); wycieczka z przewodnikiem do Sanoka (w cenie przewodnik, spływ pontonami), VAT.

W cenie nie ujęto: przyjazdu grupy do miejsca zakwaterowania, kosztów transportu podczas pobytu i wycieczek, parkingów i opłat drogowych, ubezpieczenia.

Program ma charakter ramowy.

 

Podobne oferty: Zielona Szkoła dla Aktywnych, Zielona Szkoła Bieszczadzki TOP 10, Zielona Szkoła Z Przyrodą na Ty

Bieszczady szlak turystyczny na KremenarosSłynne bieszczadzkie połoninyObraz-001DSC0600Bieszczadzkie drezyny rowerowe

Kontakt

Ośrodek Zatwarnica
Zatwarnica 15,38-713 Lutowiska

Telefon do Ośrodka: +48 13 461 08 33

 

Dział rezerwacji: +48 883 100 336

(czynne od 8:00 do 18:00, pn-pt)


email: kontakt@zatwarnica.bieszczady.pl

 

Regulamin Ośrodka w Zatwarnicy

 

 

Dojazd

Rzeszów ok. 2:30h

Przemyśl ok. 1:40h

Solina ok. 50 min

Granica z Ukrainą ok. 30 min

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej