Zielona szkoła w Bieszczadach

Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy Zatwarnica usytuowany jest w miejscowości o tej samej nazwie - Zatwarnica. Położenie w malowniczej dolinie Sanu u podnóża Połoniny Wetlińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Bieszczadzkiego Parku Narodowego świadczy o wysokich walorach turystycznych tego miejsca. Przepiękne krajobrazy, bujna przyroda, niezwykłe bieszczadzkie połoniny, rzadkie okazy flory i fauny, sąsiedztwo Jeziora Solińskiego a także możliwość interesujących spotkań z zabytkami dawnej kultury to niepowtarzalne walory naszego obiektu.

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce na zorganizowane wyjazdy dla grup dzieci i młodzieży, białe oraz zielone szkoły. Ponad 120 miejsc noclegowych, dogodne położenia i różnorodność atrakcji stwarzają duże możliwości dostosowania programu pobytu do potrzeb każdej grupy.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy:

  • 4 apartamenty 2-os. – składają się z części dziennej i sypialnej;
  • 5 pokoi 2 -os.  z własną łazienką;
  • 22 pokoje 2-os. z możliwością połączenia w pokoje typu studio. Wówczas na 2 pokoje przypada jedna łazienka znajdująca się we wspólnym przedpokoju.
  • 5 pokoi wieloosobowych z własną łazienką (6-, 7-, 10- os. z łóżkami pojedynczymi oraz piętrowymi);

Ponadto na terenie obiektu znajduje się: jadalnia, bar, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i grill, boisko sportowe, sala konferencyjna, pole namiotowe, parking.

 

PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY „Z PRZYRODĄ NA TY” (5 dni, 4 noclegi)

 

DZIEŃ 1

Przyjazd do OW Zatwarnica, zakwaterowanie, obiad, omówienie programu. Wycieczka rowerowa wzdłuż doliny Sanu, podczas której zobaczymy miejsca gdzie żyją m.in. niedźwiedzie, żubry, wilki. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Soliny, spacer po największej zaporze w Polsce (81 m wysokości, 664 m długości) oraz rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, prezentującego faunę i florę Bieszczadów oraz wycieczka na ścieżkę edukacyjną w Ustrzykach Dolnych, na której znajdują się m.in. takie atrakcje jak „ptasi budzik”, życie w mrowisku czy stawie rybnym, sylwetki ptaków, drzewoterapia, inne. Podczas wycieczki obiad.

Kolacja w formie ogniska. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka piesza na Połoninę Wetlińską do schroniska Chatka Puchatka (najwyżej położone schronisko w Bieszczadach) lub na inny bieszczadzki szczyt. Podczas tej wycieczki przyrodnik – leśnik wyjaśni co to są te Połoniny i opowie o roślinności w Bieszczadach. Na koniec wizyta w pokazowej zagrodzie żubra. Dyskoteka. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Warsztaty przyrodnicze: zielarskie, robienie mydła, z rozpoznawania ptaków – w zależności od terminu pobytu. Obiad. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. Powrót do domu.

 

W trakcie pobytu całodzienne wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja), dyskoteka, jedna kolacja w formie ogniska, konkursy i zabawy.

 

Ceny:

Grupa 20 osób – 415 zł/os. (w cenę wliczony pobyt 2 opiekunów oraz kierowcy)

Grupa 30 osób – 400 zł/os. (w cenę wliczony pobyt 2 opiekunów oraz kierowcy)

Grupa 45 osób – 390 zł/os. (w cenę wliczony pobyt 3 opiekunów oraz kierowcy)

 

Zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych z łazienkami;

 

Terminy: pakiety możliwe do zrealizowania w układzie od poniedziałku do piątku.

Świadczenia:

4 noclegi; wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady, 4 kolacje ( w tym jedno w formie ogniska); wycieczka rowerowa;  wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską (w cenie przewodnik, bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego); wycieczka z przewodnikiem na Solinę (w cenie przewodnik, rejs statkiem po jeziorze, zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego); wejście na ścieżkę edukacyjną, warsztaty przyrodnicze, VAT.

W cenie nie ujęto: przyjazdu grupy do miejsca zakwaterowania, kosztów transportu podczas pobytu i wycieczek, parkingów i opłat drogowych, ubezpieczenia.

Program ma charakter ramowy.

Podobne oferty: Zielona Szkoła dla AktywnychZielona Szkoła Bieszczadzki TOP 10, Zielona Szkoła Bieszczady w 3 dni 

Bieszczady szlak turystyczny na KremenarosSłynne bieszczadzkie połoninyObraz-001DSC0600Bieszczadzkie drezyny rowerowe

Kontakt

Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Zatwarnica
Zatwarnica 15,38-713 Lutowiska

telefon: +48 13 461 08 33

(recepcja czynna w godzinach od 09:00 do 18:00)


email: kontakt@zatwarnica.bieszczady.pl

 

Regulamin Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego w Zatwarnicy

 

 

Dojazd

Rzeszów ok. 2:30h

Przemyśl ok. 1:40h

Solina ok. 50 min

Granica z Ukrainą ok. 30 min

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej